Артилерійська батарея Василя Боєчка знищила понад тисячу росіян під Києвом

Сьогодні виповнюється 49 років капітану 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Василю Боєчку. За знищення окупантів, які на початку 2022 року колонами рвалися на Київ, Василь Боєчко був удостоєний звання Герой України.

Військовий народився у селі Семаківці Коломийського району Івано-Франківської області. Закінчив історичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Працював учителем історії в сільській школі, згодом, займався підприємницькою діяльністю.

Василь Боєчко на військовій кафедрі університету навчався на артилериста, тому, влітку 2015 року його як офіцера запасу мобілізували. Василь пройшов курси перепідготовки у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного і відправився у район проведення АТО. Там він командував реактивною артилерійською батареєю.

Після вторгнення російських військ на Київщину 24 лютого 2022-го року, підрозділ під командуванням Василя Боєчка, отримав завдання стримувати наступ окупантів на столицю на двох надскладних напрямках – Вишгородському та Ірпінському.

Батарея з трьох реактивних систем залпового вогню БМ-21“Град” та 13 бійців розрахунку стали на Лютізькому плацдармі, між селами Старі та Нові Петрівці під Києвом. Вони працювали у тому районі по наступаючих окупантах понад місяць. Уразили 28 колон і до 40 скупчень ворожої піхоти і техніки.

Командування повідомляло, що на батареї Василя Боєчка фактично трималася оборона Вишгорода. Якби не ефективна робота артилеристів 128-ї ОГШБр, ворог міг би зайти у місто. Також, саме підрозділ Василя Боєчка уразив першу ворожу колону у Бучі. Тоді було знищено одного з російських генералів і велику кількість десантників. Загалом, українські “Гради” з Лютізького плацдарму ліквідували понад тисячу окупантів.

10 березня 2022 року Указом Президента України Василеві Боєчку було присвоєно звання “Герой України”. Орден “Золота Зірка” командир батареї отримав особисто від Володимира Зеленського на початку серпня 2022-го.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.