Латвія передасть Україні останні два гвинтокрили Мі-17

Латвія готується передати Україні два багатоцільові військово-транспортні вертольоти Мі-17.

Про це під час міжнародної конференції з відновлення України заявив прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш.

За його словами, Латвія передасть Києву увесь свій флот гелікоптерів. Зараз вони проходять останній ремонт, аби по прибуттю до України їх одразу можна було відправити на фронт.

Прем’єр нагадав, що Рига вже передала Україні всі свої ПЗРК “Стінгер”. Наразі Латвія продовжує тренувати українських солдатів та надавати боєприпаси, безпілотники. Загалом Латвія витратила понад 1,3% свого ВВП на військову допомогу Україні.

Згідно з щорічним бюлетенем Military Balance 2022-2023 на озброєнні Латвії перебуває 2 гелікоптери Мі-17. Слід зауважити, що минулого року Рига вже передавала Україні два Мі-17 та два Мі-2.

Мі-17 – це багатоцільові військово-транспортні вертольоти, призначені для десантування, виконання бойових та спеціальних завдань. Це один із наймасовіших вертольотів в історії авіації.

Цей вертоліт можна використовувати для:

— перевезення особового складу;

— транспортування вантажів, озброєння та військової техніки як усередині вантажної кабіни, так і на зовнішній підвісці;

— тактичного десантування;

— висадки диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ);

— знищення легкоброньованої техніки, ураження цілей і живої сили противника (за допомогою ракетного, стрілецького озброєння);

— евакуації та перевезення поранених.

Вертоліт придатний для експлуатації цілодобово та в різних кліматичних умовах. Завдяки найбільшій у своєму класі вантажній кабіні він має значні транспортні можливості.

Мі-17 може бути оснащений різноманітними видами зброї, включаючи кулемети, гармати, керовані та некеровані ракети та бомби 250 кг.

Ці гелікоптери добре знайомі ЗСУ, під них уже існує матеріально-технічна та логістична база. Тобто відразу по прибуттю техніка може бути використана за призначенням.

Нагадаємо, що вертольоти Збройних сил України буде оснащено найсучаснішою системою виявлення ракетних пусків та самозахисту AMPS.