Гелікоптери ЗСУ отримають системи протиракетного захисту AMPS (Фото)

Гелікоптери Збройних сил України отримають бортові системи протидії ракетним загрозам AMPS від німецької компанії Hensoldt.

Завдяки набору різноманітних датчиків система зможе попередити екіпаж про те, що його сканує радар чи наводиться лазерний далекомір.

Замовлення включає 16 комплектів AMPS (Airborne Missile Protection System). Точна вартість контракту не розголошується.

Інтеграцію систем самозахисту в українські гелікоптери проводитиме чеська компанія LOM PRAHA.

Схема модульного розміщення систем AMPS. (Фото Hensoldt)

AMPS — це бортова система протиракетного захисту для авіації. Вона є модульною, тому в залежності від вимог замовника може складатись з різних елементів.

Сенсорне обладнання має засоби виявлення пуску ракети MILDS, блок керування та відображення ACDU та активну систему підтвердження цілі MACS. MACS має визначати характеристики ракети: дальність та швидкість польоту.

Важливо, що теплові пастки, які є на українських гелікоптерах, сумісні з AMPS, тому вони зможуть працювати разом. Таким чином український льотчик матиме підвищений захист, бо німецька розробка може попереджати про обстріл ракетами, виявляти лазерне випромінювання і радари.

Посилення захисту українських пілотів є актуальним питанням через велику кількість різноманітні російських ПЗРК та ЗРК поблизу лінії фронту.