Київ відзвітував перед США щодо використання касетних снарядів — CNN

Україна передала Вашингтону звіт про застосування американських касетних боєприпасів на проти російських окупантів на фронті.

Про це повідомляє видання CNN з посиланням на джерело в українському уряді.

Йдеться про як про кількість випущених снарядів, так і про число знищених російських цілей. Звіт про касетні боєприпаси на полі бою був частиною угоди про постачання Україні артилерійських касетних снарядів DPICM.

Раніше про нього говорив міністр оборони України, який обіцяв передати США інформацію про касетні снаряди на полі бою.

У виданні підкреслили, що ні Україна, ні США, ні Росія не підписали конвенцію, яка забороняє виробництво касетних боєприпасів та їх застосування. Між іншим, підписантами цього документа є понад 100 країн. 

До слова, завдяки касетним боєприпасам зі США, українські військові отримали змогу проводити більш інтенсивні контрнаступальні операції. 

Оскільки вони дозволяють не просто нищити піхоту та бронемашини ворога, а й руйнувати російські мінні поля.

Нагадаємо, що касетні боєприпаси Україна отримала лише минулого місяця. Проте ЗСУ вже застосовують їх майже на всій лінії фронту — касетні боєприпаси помічено на Куп’янському, Авдіївському, а тепер і Бахмутському напрямку.

У ЗСУ вже показали, як данська самохідна артилерійська установка “CAESAR ” б’є по окупантах касетними боєприпасами. 

Застосування касетних боєприпасів в Україні підтверджують і американські партнери. Зокрема, представник Державного департаменту США Джон Кірбі запевнив, що ЗСУ ефективно використовують касетні боєприпаси.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.