Під час китайського військового параду в Пекіні 3 вересня КНР показав нову супермодерну авіаносну ударну групу, створену на основі купленого в України в рамках “стратегічного партнерства” великого корабля “Варяг”, а також двох нових власних авіаносців типу “Ляньнін”.
У Китаї, як і в СРСР колись, не бояться “пострілів із Сараєво”, а вважають, що вони зможуть обійтися без катастрофи у випадку війни з Америкою. Але втрата авіаносця вже на початку конфлікту стане для них величезним ударом, бо цей символ морської сили КНР діє як головний засіб психологічного тиску на сусідів. Тому відступати від авіаносця у випадку його знищення або крадіжки земної території землеробів на прикордонному острові Китай не зможе.
З другого боку, військові аналітики у США вважають, що Китай має більшу військову потужність, ніж Росія та США разом узяті. Але, якщо додати до цього військові технології США та Великобританії, які вони планують отримати найближчим часом, то стає зрозумілим, чому Пекін ще не поспішає на війну. Це пояснюється тим, що час на боці США, і Китай поки що може зіграти на дипломатії. Якби Пекін розпочав війну, то втратив би цей преференційний стан.
Однак, в умовах економічної кризи та загальної геополітичної напруги в світі, очікування від Пекіна доволі прогнозовані. Китай прагне до лідерства у світі, і це стає все більш помітно. Стримуючий вплив США на світову політику поступово знижується, і це створює всі умови для початку війни між великими державами. Всі умови для початку війни між великими державами там вже склалися, каже аналітик.