Корупція нашкодила модернізації ракетних військ Китаю – Bloomberg

Масштабна корупція підірвала зусилля китайського лідера Сі Цзіньпіна по модернізації збройних сил. Через це була проведена чистка у верхівці армії Китаю і поставлена під сумнів здатність вести війну, повідомляє американське видання Bloomberg з посиланням на дані розвідки.

В ході перевірок були виявлені ракети, наповнені водою замість палива, і величезні поля ракетних шахт у західному Китаї з кришками, які не функціонують таким чином, щоб забезпечити ефективний запуск ракет.

США вважають, що корупція в китайській армії нашкодила впевненості в загальних можливостях, особливо, коли йдеться про ракетні сили. Вона також відкинула деякі з головних пріоритетів модернізації Сі. За останні шість місяців перевірок, було виявлено порушення у діях більше десятка високопоставлених чиновників оборонної сфери.

29 грудня вищий законодавчий орган Китаю звільнив з посад дев’ятьох військових, у тому числі п’ятьох, пов’язаних з ракетними силами. Ще двоє представляли департамент, який відповідає за озброєння.

Кілька днів тому головний політичний консультативний орган Китаю публічно звільнив трьох керівників із компаній-виробників ракет. Цей потік чисток стався після жовтневого усунення колишнього міністра оборони Китаю Лі Шанфу , який перебував на цій посаді лише сім місяців.

Це лише випадки про які у Пекіні повідомляли офіційно. Ще один генерал-майор ракетних військ був тихо усунутий з муніципального законодавчого органу Пекіна в листопаді, писало китайське видання Caixin.

Публічні ознаки того, що Сі Цзіньпін намагається ліквідувати хабарництво в збройних силах, вперше з’явилися в липні, коли вищий військовий орган Китаю оголосив про новий механізм виявлення та запобігання корупційним ризикам. Кілька днів потому відділ розробки обладнання розпочав ретроспективне розслідування хабарництва.

Сі витратив мільярди доларів на перетворення армії на сучасну силу до 2027 року. Головна роль відводилась ракетним силам, які мали відіграватимуть ключову роль у потенційному вторгненні на Тайвань.

У той же час, позиції Сі не були ослаблені цією чисткою в армії. Це свідчить про те, що його вплив на Комуністичну партію залишається міцним, він серйозно налаштований на покращення дисципліни, усунення корупції та, зрештою, на довгострокову підготовку китайської армії до бойових дій.

Нагадаємо, росія значно збільшила постачання до Китаю енергоносіїв. А у відповідь отримала багато товарів. Але чи можна вважати відносини між Володимиром Путіним та Сі Цзіньпінем рівноправними? Нещодавнє дослідження німецьких експертів дає чітку відповідь: ні. Як зазначають німецькі аналітики, для Китаю росія — це лише ринок збуту та джерело дешевих енергоносіїв.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.