Росія вивела з Чорного і Азовського морів всі свої військові кораблі

В Чорному та Азовському морях не залишилось жодного ворожого військового корабля. Про це повідомило командування Військово-морських сил ЗСУ.

Найближчі до України російські судна знаходяться в Середземному морі. Там чергує два кораблі. Серед них один носій крилатих ракет “Калібр”. Він може робити залп до восьми ракет.

Також ВМС України відомо, що за добу, в інтересах рф, прохід Керченською протокою до Азовського моря здійснили чотири судна. Із них, два – перед тим пройшли через Босфор.

Згодом, речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону, уточнив, що протягом доби на українських морях спостерігається штормова погода. Через це, росіяни не виводять свої військові кораблі.

Українські моряки нагадують, що рф продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що Україна змогла завдати удар по російському кораблю в Керчі в тимчасово окупованому Криму. Це найбільша відстань ураження ворожих суден українськими ракетами. Через це, рф може забрати свої судна ще далі від лінії фронту, змінити стоянку для флоту.

Уражений новозбудований корвет ВМФ росії був внаслідок удару під час стоянки на суднобудівному заводі “Залив” у Керчі. Це корабель “Аскольд” класу “Каракурт”, спущений на воду у 2021 році. Він ще не був введений до складу російського флоту.

У мережі з’явилося відео влучання ракети Сил оборони України в борт російського корабля “Аскольд”. На опублікованих кадрах видно, що удар був дуже точним, тож не дивно, чому судно зазнало критичного рівня пошкоджень.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.