Американці ризикують заплатити власною кров’ю за припинення підтримки України – Кірбі

Якщо США припинять підтримувати Україну, Росія вийде на кордони Північноатлантичного союзу (НАТО). Це активує статтю 5 Статуту Альянсу і “за це доведеться платити кров’ю американців”. Про це йдеться у заяві координатора Ради нацбезпеки Білого дому Джона Кірбі.

Кірбі вважає, що президент рф Володимир Путін розраховує на припинення підтримки України Сполученими Штатами Америки. А якщо Путін зможе завоювати Україну, то опиниться на порозі НАТО. За його словами: “президент Росії розраховував на такий розвиток подій з самого початку цієї війни, оскільки не вірив у збереження єдності Заходу і НАТО, а також достатню силу США”.

“Якщо ви думаєте, що ціна підтримки України зараз висока, подумайте про те, скільки піде на це національної казни та крові американців, якщо нам доведеться почати діяти відповідно до наших зобов’язань за 5 статтею”, – заявив координатор Ради нацбезпеки США.

Стаття 5 Статуту НАТО передбачає, що напад на одного члена Альянсу, означає напад на всі країни-члени НАТО.

“Якщо ви дбаєте про нашу національну безпеку, ви повинні бачити Путіна таким, яким він є. Ви повинні бачити Росію такою, якою вона є. І розуміти, що допомога Україні дуже сильно відповідає інтересам нашої національної безпеки та інтересам національної безпеки всіх наших союзників у Європі”, – підсумував Кірбі.

Нагадаємо, Сенат Сполучених Штатів Америки заблокував винесення на голосування законопроєкт щодо додаткового фінансування військової допомоги Україні. Він не набрав достатньої кількості голосів для просування. Це пов’язано з тим, що республіканці наполягають на посиленні заходів щодо контролю за кордоном між США та Мексикою.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.