Засудили офіцера, який побив строковика на Житомирщині (Відео)

Суд виніс вирок молодшому лейтенанту ЗСУ Віктору Вітусевичу, який у березні 2023 року побив строковика Богдана Федоренка. Офіцеру присудили три роки умовно.

Подія сталася в 190 навчальному центрі в смт Гуйва Житомирської області. Слідство встановило, що молодший лейтенант Вітусевич був невдоволений тим, що строковик перебував у стані алкогольного сп’яніння. Він ударив його кулаком у шию, а потім ногою по тулубу. Крім того, завдавши строковику кілька ударів, молодший лейтенант Вітусевич почав йому погрожувати. Аудіозапис із погрозами пізніше також опублікували в мережі.

Після того, як відео із побиттям солдата стало резонансним, інцидентом зайнялося Державне бюро розслідувань.

Офіцеру повідомили про підозру. Він свою провину визнав. Пояснив, що йому подзвонив командир роти та сказав про те, що за місцем тимчасової дислокації військовослужбовці вживають алкогольні напої. Він приїхав з командиром роти та старшиною, щоб це перевірити. Вийшов солдат, який раніше неодноразово порушував режим. Вітусевич, будучи на емоціях, двічі його вдарив.

Згодом з’явилося відео від самого постраждалого солдата Богдана. На відео він переконує, що офіцер не бив його, а нібито «показував силовий прийом».
Офіцер відшкодував моральну шкоду у розмірі двох тисяч гривень, публічно вибачився перед строковиком у суді. Потерпілий зазначив про те, що з Вітусевичем вони примирились.

Раніше «Військовий кур’єр» писав про те, що офіцер Нацгвардії, який побив солдата на Івано-Франківщині отримав вирок суду. Його засудили до 1,5 року дисциплінарного батальйону.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.