Переговорник Ірану по ядерній угоді Алі Багері

Іран відновив переговори з Європою по ядерній угоді

Іранський переговірник з ядерних питань Алі Багері зустрівся з представниками Німеччини, Франції та Великої Британії під час візиту до ОАЕ.

Чиновник повідомив, що за результатами зустрічі з європейськими колегами вдалося обговорити “низку питань та взаємних проблем”. Однак при цьому переговірник не уточнив, що саме стало предметом комунікації з представниками Німеччини, Франції та Великої Британії.

Варто зауважити, що дана зустріч сталася практично одразу після непрямих переговорів між США та Іраном у сусідньому Омані.

Спільний всеосяжний план дій (угода між ядерними державами з Іраном + ЄС) перестала де-факто діяти з 2018 року, коли з неї вийшли США. Після приходу Джо Байдена в Білий дім країни Європи неодноразово намагалися домовитися з Іраном про відновлення дії угоди. Однак Тегеран наполягав на повному знятті американських економічних санкцій проти Ірану. Власне минулорічні перемовини у Відні зайшли у глухий кут через позицію Вашингтона.

Нагадаємо, на початку травня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив, що Іран має уран для виготовлення п’яти ядерних боєголовок.