Іран має уран для виготовляння п’яти ядерних боєголовок

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив, що Іран не задовольниться однією бомбою і наразі має потужності для виготовлення п’яти боєголовок.

Ізраїльський міністр наголосив, що Тегеран продовжує ядерну програму і збагатив уран для п’яти ядерних боєголовок до 20% та 60% відповідно.

“Подальший іранський прогрес і збагачення урану до 90% було б серйозною помилкою. Це може запалити регіон” – заявив Галант.

Таким чином, Ізраїль дає зрозуміти, що Іран не просто має матеріал, а й легко може його збагатити до потрібного рівня. Варто зауважити, що в січні 2020 року Іран вийшов з ядерної угоди та повернувся до повноцінної реалізації ядерної програми.

У лютому 2023 року інспектори МАГАТЕ виявили на одному іранському об’єкті часточки урану зі ступенем збагачення 83,7%. Це майже збройний уран, потрібний для виготовлення ядерної боєголовки. У квітні 2023 року стало відомо про те, що Тегеран веде переговори з Пекіном та москвою щодо придбання ракетного палива. Імовірно, для засобів доставки ядерної боєголовки.

Нагадаємо, що у квітні 2023 року Іран отримав російські винищувачі Су-35.