НАТО готується до прямого військового зіткнення з Росією – Bloomberg

Військові Північно-Атлантичного Альянсу проводять у Європі найбільші за всю історію НАТО військово-повітряні навчання Air Defender-23. У них беруть участь 25 країн-союзників, 10 000 військових та близько 250 літаків, у тому числі новітні американські винищувачі F-35.

Опитані агентством Bloomberg західні військові називають Air Defender перевіркою готовності НАТО до прямого зіткнення з росією за умов можливої ескалації війни в Україні. Навчання під керівництвом Німеччини покликані продемонструвати міць та єдність союзників.

Air Defender триватимуть до 22 червня і проходитимуть на території Німеччини, Чехії та Нідерландів, а також балтійських держав, що межують з Росією. Військові відпрацюють сценарії відбиття атак крилатих ракет і безпілотників, які вірогідно запускатимуться з росії. При цьому, у навчаннях беруть участь не лише країни НАТО, а й інші партнери блоку, наприклад, Японія та Швеція.

ВПС Німеччини задіяли всі доступні національні військові аеродроми, виконуючи тим самим роль «стратегічного центру колективної оборони». При цьому 6000 військовослужбовців, тобто більше половини всіх учасників маневрів, — військовослужбовці Бундесверу. На другому місці йдуть США, які направили 2000 бійців та близько 100 літаків.

Посол США в Німеччині Емі Гутманн наголосила, що Air Defender «покликані послати чіткий сигнал Росії» та іншим країнам, в яких НАТО бачить загрозу своїй безпеці. “Я була б дуже здивована, якби Путін не звернув увагу на цю демонстрацію духу та сили альянсу”, – заявила вона.

Нагадаємо, у червні минулого року НАТО визначило росію як «головну загрозу безпеці миру та стабільності в Євроатлантичному регіоні».