Іран повідомив Ізраїлю, за яких умов він може втрутитись у війну

Іран через ООН надіслав Ізраїлю попередження, що втрутиться у війну у разі продовження військової операції у Секторі Газа.

Про це повідомило американське видання Axios з посиланням на два джерела у дипломатичних колах.

Іран може це зробити прямо або опосередковано – через бойовиків у Сирії або ліванську ісламістську організацію “Хезболла”.

Вчора міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір-Абдоллахіан зустрівся з представником ООН на Близькому Сході Тором Веннесландом в столиці Лівану Бейруті.

Веннесланд закликав Аміра-Абдоллахіана запобігти поширенню конфлікту Сектора Газа та Ізраїлю на регіон Близького Сходу.

Міністр закордонних справ Ірану відповів, що його країна нібито не хоче, щоб конфлікт переріс у регіональну війну, і прагне допомогти зі звільненням мирних жителів, які утримуються в заручниках ХАМАСом у Газі.

Але Амір-Абдоллахян підкреслив, що в Ірану є свої червоні лінії. Якщо ізраїльська військова операція продовжиться, Ізраїль зайде на територію Сектора Газа — Ірану доведеться втрутитись.

Веннесланд зателефонував ізраїльському раднику з національної безпеки Цахі Ханегбі та іншим офіційним особам і передав повідомлення Ірану.

Ізраїль погрози Ірану не коментує.

Нагадаємо, армія Ізраїлю відклала на кілька днів операцію проти терористів ХАМАС в Секторі Газа через несприятливу погоду. Наступ мав початися на вихідних, але хмарне небо ускладнило б ізраїльським пілотам і операторам безпілотників можливість забезпечувати прикриття з повітря для військ, повідомило The New York Times із посиланням на трьох неназваних ізраїльських офіцерів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.