In this photo released Wednesday, April 22, 2020, by Sepahnews, an Iranian rocket carrying a satellite is prepared for launch from an undisclosed site believed to be in Iran's Semnan province. Iran's Revolutionary Guard said Wednesday it put the Islamic Republic's first military satellite into orbit, dramatically unveiling what experts described as a secret space program with a surprise launch that came amid wider tensions with the United States. (Sepahnews via AP)

Іран готується до космічного польоту на тлі зростання напруженості з Ізраїлем та США через ядерні переговори

Запланований запуск відбувається на тлі занепокоєння західних країн щодо потенційних воєнних дій з боку Ісламської Республіки; попередні іранські запуски не були успішними. Ймовірний вибух на іранському космодромі імені Імама Хомейні стався після того, як іранські державні ЗМІ опублікували перелік майбутніх запланованих запусків супутників у рамках цивільної космічної програми Ісламської Республіки, яка зазнала низки невдалих запусків. Воєнізована Революційна гвардія Ірану веде власну паралельну програму, яка минулого року успішно вивела супутник на орбіту.

Штурмування космосу Іраном відбувається в небезпечний для Ісламської Республіки час, коли Ізраїль та Сполучені Штати розглядають плани на випадок невдачі переговорів, обговорюючи можливі військові навчання для відпрацювання знищення іранських ядерних об’єктів за потенційним найгіршим сценарієм. Ізраїль вважає, що Іран нарощує свої сили, щоб атакувати сусідні країни.

Проведення запуску на тлі переговорів у Відні відповідає жорсткій позиції Тегерана, представники якого вже схарактеризували шість попередніх раундів дипломатії як «чернетку», що викликає роздратування західних країн. Новий міністр закордонних справ Німеччини зайшов так далеко, що попередив, що «на цю мить для нас закінчується час».

На фото: іранська ракета з супутником готується до запуску з нерозкритого місця, яке, як вважають, знаходиться в іранській провінції Семнан 22 квітня 2020 року.