Пошкоджений американський підводний човен повернувся в США. Командира звільнено

Ударний підводний човен USS Connecticut (SSN-22) прибув до Сан-Дієго, Каліфорнія, у неділю вранці після того, як перетнув Тихий океан у надводному стані через пошкодження від зіткнення в Південнокитайському морі.

Підводний човен пройшов через Тихий океан повністю над поверхнею через пошкодження, завдані в жовтневому зіткненні, що підтвердили кілька посадовців ВМС. В результаті зіткнення купол гідролокатора човна вийшов з ладу, через що подорожувати під водою стало небезпечно.

З інших джерел відомо що USS Connecticut на початку жовтня в Південнокитайському морі зіткнувся з підводною горою що не була позначена на мапах. Внаслідок зіткнення були пошкоджені баластні цистерни та передня частина човна. Після зіткнення з підводною горою човен попрямував на Гуам і прибув туди 8 жовтня для первинного ремонту та оцінки збитків. Покинув він Гуам у минулому місяці.

Планується, що човен, що базується в Бремертоні, штат Вашингтон, пройде додатковий ремонт на морській корабельні Пьюджет-Саунд і на заводі проміжного технічного обслуговування, тому незрозуміло, чому човен прибув до Сан-Дієго в неділю вранці.

Після розслідування зіткнення командувач 7-го флоту США віцеадмірал Карл Томас звільнив командира та двох офіцерів «через втрату довіри».

«У нас дуже суворі процедури безпеки навігації, і вони не відповідали нашим стандартам», — сказав командувач військово-морськими підводними силами віцеадмірал Вільям Х’юстон про керівництво човном минулого місяця.

За матеріалами USNI news