Інтерв’ю з нулів, без купюр

Про стан справ на лінії розподілення нам розповідають військові прес-служби. Але сухі цифри втрат та незрозумілі пояснення офіційних осіб не дають розуміння реальної картини того, що відбувається. Що ж насправді думають власне ті хто нас захищає не в штабах, а на передових ВОПах зі зброєю?

Професійні військові категорично відмовляються надавати публічні інтерв’ю. Але ми вважаємо що суспільство повинно розуміти чим саме живуть люди, які ризикують за нас життям. Тому на засадах повної анонімності взяли інтерв’ю Івана, який на фронті з 2014 року. Деякі подробиці усунені, але стилістику та лексику автора зберегли.

Друже, що реально відбувається на фронті?

А що відбувається? Якщо конкретна бригада зайшла – зараз будуть п…дячити. Заборона діє однакова, тільки комбриги різні – в цьому справа.

Поясни, в чому саме відрізняються комбриги?

Одні шукають відмазки, а інші як х…ли 120- ми(міномети калібру 120 мм) так і х….ть, але тихенько, щоб не чули виходів. Для цього у багатьох офіцерів мозок добре працює.
Так, власні 200-ті є. Є і питання своїх – шо за н…??? Бо треба не насипати аби куди, а чітко по визначених цілях головне щоб мотивованим давали працювати – тоді все пучком, а заробітчанам кругом пофіг, вони у всіх є.
Все залежить від бажання комбригів воювати. Просто і без понтів робити роботу. Де воно є – там у п…рів 200-ті і мінімум втрат у нас.

Чому так багато втрат на мінах на своїй території?

Чому рвуться? Я сам бачив декілька підривів машин на своїх ТМ-ках. Причина проста – “я сто раз тута їздив”або “пішли п…рам п…ди дамо, перед нами ссикуни ж були – не лазили”. Гарно закинуті ПОМ-2 – є проблемою, але ж якщо знайшли – не треба чіпати, бо за 24-48 годин сама й…бне. Але як дуже кортить – є сапери, не тре самім лазить.

А як ти оцінюєш інші нещодавні втрати?

Нещодавні підриви на ТМ-ках – там чиста диверсія. 300-400 м. до п…рів, пройти за складних умов хуртовини можна було – вони так і зайшли в принципі. В хуртовину тєплік не бачить далеко – це проблема.
Загибель неподалік Горлівки – загадка. Що робив полковник в полі? Таких зубрів беруть для роботи по великому проходу. Прохід для чого – щоби що? Робить прохід і туди одразу не ломитись в атаку – ідіотизм. А ще більший ідіотизм робити прохід там, де перед тим ходили і занесли п…рам подарунків смертельних. Вобщім таке… кому премія, а кому війна на результат попри заборони.

Як ти оцінюєш заборону на відкриття вогню?

Що забороняють просто навалювати “в атвєтку” – це правильно, так і при Муженку це було, так бодай сонечки ціліші будуть. Головне – щоб Хомяка туди не відправляли з наказом “швиденько розібратись”. Це чудо, як розповідають таке творить… “…. ви плохой развєдчік, ви смєрті пересталі баяться, ви людєй на убой повєлі”. А пацани ходили снайпера прибрати, бо він двох наших задєлав… Ну і попали під “василя” і РПГ. Василем чергу поклали мимо, а буряком з РПГ чітко, і двоє у нас в мінус. А ходили, бо нізя було 120-ми стріляти, там наші цивільні люди. Так би розвалили горища на будинках разом зі снайпером і все. При Муженку такій х…ні не було

Спеціально для “Військовий Кур’єр України”. Посилання.

Ілюстрацію отримано з відкритих джерел, вона не є зображенням учасника інтерв’ю.