Індонезія відмовилася від російських винищувачів Су-35 внаслідок санкцій

Індонезія більше не зацікавлена ​​в російських літаках через тривалий процес постачання та побоюючись санкцій США, хоча представник Москви в Джакарті заявив у середу, що “угода ще не скасована”. Для Росії це – чергова втрата частки світового ринку озброєнь.

У лютому 2018 року Росія та Індонезія уклали контракт на 11 літаків на суму 1,14 мільярда доларів. Перша поставка очікувалася в жовтні 2018 року, але була відкладена на 2019 рік. Загроза санкцій відповідно до Закону про боротьбу з противниками Америки через санкції (CAATSA), схоже, мала бажаний ефект. CAATSA — це федеральний закон Сполучених Штатів, який вводить санкції проти Ірану, Північної Кореї та Росії.

У лютому 2021 року начальник штабу ВПС Індонезії оприлюднив плани придбання нових літаків, таких як F-15EX або Dassault Rafale, не згадуючи про замовлення Су-35. Глава ВПС Індонезії не повідомив подробиць щодо потенційних закупівель і не вказав, чи будуть вони включати як бойові літаки F-15XS, так і Rafales. Він сказав, що військово-повітряні сили запропонували сформувати до трьох ескадрилій, від 12 до 24 літаків на ескадрилью – F-15EX та/або Rafales.

Експортери F-15 EX прибули до начальника ВПС Індонезії, і повідомили йому, що якщо вони підпишуть угоду сьогодні, авіація ВПС Індонезії отримає перші одиниці приблизно в 2027 році.

Після того, як Австралія, Сполучені Штати та Велика Британія підписали в серпні пакт AUKUS, деякі аналітики передбачили, що Індонезія може відмовитися від свого плану купівлі продукції “Сухого” на користь Франції. Франція була в гніві через те, що її виключили з тристоронньої угоди, завдяки якій французька угода про продаж атомних підводних човнів Австралії провалилася. Міністерство закордонних справ Індонезії висловило занепокоєння щодо наслідків придбання Австралією атомних підводних човнів для «триваючої гонки озброєнь і розвитку влади в регіоні». Він закликав Канберру зберігати свою відданість регіональному миру та стабільності. Пізніше Індонезія скасувала запланований візит прем’єр-міністра Австралії Скотта Моррісона через наслідки угоди з AUKUS.

В минулому році індонезійські військові також зайняли агресивну позицію щодо вторгнення Китаю на територію Індонезії. Джакарта відреагувала на інцидент, піднявши статус бойової готовності та розмістивши винищувачі F-16 і військово-морські кораблі на острові в Південно-Китайському морі. Згідно з проектом президентського указу, який був поширений у червні 2021 року, уряд Індонезії планував витратити 125 мільярдів доларів США протягом наступних трьох років на оновлення та модернізацію свого військового арсеналу.

Після вступу на посаду в 2019 році міністр оборони Індонезії Прабово відвідав країни-виробники зброї, включаючи США, Росію, Китай, Південну Корею, Туреччину та Францію, щоб укласти оборонні угоди. На додаток до планів придбання Rafale і F-15X, Міністерство оборони Індонезії раніше цього року також оприлюднило плани придбання 15 транспортних літаків C-130J виробництва Lockheed Martin у США та двох французьких літаків Airbus 330 Multi-Role Tanker Transport (MRTT).

Минулого місяця Індонезія також замовила два транспортних літака Airbus A400M за угодою, підписаною на полях авіашоу в Дубаї.

На фото Президент і перша леді Індонезії сфотографувалися зі 152 льотчиками ВПС Індонезії.