Міноборони погодило план оборонних закупівель на три роки

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки остаточно погодив Міністерству оборони України трирічний план закупівель на 2022-2024 роки.

«Ми вдячні профільному Комітету за плідну і дуже конструктивну співпрацю. Оборонне відомство вперше отримало перспективу в плані закупівель на три роки, там майже 500 позицій. Це дозволить зробити нашу діяльність більш системною і ритмічною. Найближчими днями ми плануємо завершити останні деталі по річному плану закупівель на 2022 рік, перевіряються кількісні показники і цифри. Ми станемо більш передбачуваним партнером для постачальників товарів, робіт і послуг. Це вигідно для бізнесу, але в першу чергу це захищає інтереси наших військових», — сказав заступник Міністра оборони України Вячеслав Шаповалов.

Паралельно, з метою оптимізації процесу закупівель та забезпечення ефективності використання коштів Міноборони робить акцент на демонополізацію постачання. Зокрема, вже змінено підхід до послуги організації харчування.

«Потреби у харчуванні на 2022 рік розділено на 12 збалансованих лотів, щоб розширити коло потенційних постачальників. Це збільшить конкуренцію, допоможе вимогливіше поставитись до якості харчування і зробить процес постачання більш захищеним», — зазначив Вячеслав Шаповалов.

Очікувана вартість лотів на закупівлі послуг організації харчування складає від 275,8 млн грн. до 388,4 млн грн.