Індія створила нову колісну гаубицю

Поки Збройні Сили України не поспішають ставити на озброєння власну колісну гаубицю “Богдана” весь світ стрімко розвиває цей відносно новий вид бойової техніки. Індійська компанія Bharat Forge Ltd. випустила на ринок нову самохідку 4×4 155 мм MARG.

Індійський 155-BR базується на високомобільному шасі легкої вантажівки з гарматною системою калібру 155 мм, встановленою в задній частині вантажівки. Нова мобільна система артилерійських вантажівок була розроблена для роботи на пересіченій гірській місцевості.

Згідно з першим знімком, опублікованим в Інтернеті, передня частина 155-BR оснащена повністю закритою кабіною екіпажу з двома дверима з кожного боку, а задня частина вантажівки оснащена системою артилерійської зброї калібру 155 мм і ящиками для зберігання зарядів і боєприпасів.

За даними індійської компанії Bharat Forge, 155-BR є єдиною гарматною системою 155 мм 39 калібру в світі, яка встановлена ​​на 4×4 HMV (High Mobility Vehicle). Машина має бойову масу 18 тонн і здатна стріляти всіма стандартними боєприпасами НАТО. Всього вона несе 18 пострілів. Про автоматику заряджання в описах нічого не говориться, тобто MARG як і “Богдана” заряджується вручну.

Згідно з аналізом редакції Army Recognition, кабіна 155-БР, схоже, виготовлена ​​зі сталевої броні, яка може забезпечити захист від вогню зі стрілецької зброї калібром до 7,62 мм та осколками снарядів. Ця артилерійська система здатна бути готовою до вогню менше ніж за 1,5 хвилини вдень і за 2 хвилини в нічних умовах.

Для вогню непрямою наводкою 155-БР має кут повороту 25° вліво і вправо та підйом від -2° до +72°. Максимальна скорострільність становить 12 пострілів за 3 хвилини, і, згідно з Бхарат Фордж, зазвичай досягається швидкострільність трьох пострілів за 30 секунд.