В США розпочалися випробування дронів-танкерів для авіаносців

ВМС США і Boeing вперше успішно провели випробування безпілотного повітряного заправника MQ-25 Stingray на авіаносці. Маневри включали рулювання та паркування на льотній палубі, підключення до катапульти та очищення зони приземлення. Stingray(Скат) стане першим у світі оперативним палубним безпілотним літаком, який здатний забезпечити можливість дозаправки в повітрі винищувачам ВМС, включаючи F/A-18 Super Hornet, Boeing EA- 18G Growler і винищувачі F-35C компанії Lockheed Martin.

Boeing заявив, що демонстрація його випробувального зразка T1 MQ-25 на борту USS George HW Bush (CVN 77) була дистанційно керована портативним пристроєм управління з палуби авіаносця.

«Немає кращого способу визначити успіх конструкції літака-носія та його інтеграції в повітряне крило, ніж провести випробування нового літака в морі», – сказав капітан Чад Рід , менеджер програми безпілотної авіації.

USS George HW Bush є першим із чотирьох авіаносців, які будуть модифіковані безпілотною системою управління авіаційною авіацією для керування Stingrays.

«Це ще один значний крок вперед у демонстрації інтеграції MQ-25 до авіаносця нашого флоту», – сказав капітан Чад Рід , керівник програми безпілотної авіації .