Маск відключив StarLink над Кримом, щоб ЗСУ не атакували дронами російські кораблі

Минулого року засновник компаній SpaceX Ілон Маск наказав своїм інженерам вимкнути мережу супутникового зв’язку Starlink біля Криму. Зробив це саме під час атаки українських морських безпілотників на військово-морський флот окупантів.

Про це написав американський журналіст та біограф Волтер Айзексон у новій книзі “Ілон Маск”.

Вказівка вимкнути мережу Starlink біля Криму надійшла, коли українські безпілотники з вибухівкою наблизилися до російського флоту. Апарати втратили зв’язок з операторами і вилетіли на берег.

Таке рішення Маска нібито було зумовлене страхом, що росія відповість ядерною зброєю за напад на Крим. Такі настрої у мільярдера були викликані спілкуванням з високопоставленими російськими посадовцями.

Перед повномасштабним вторгненням росії в Україну у лютому 2022 року, Маск погодився надати Україні супутникові термінали Starlink, вартістю мільйони доларів. Вони стали надзвичайно важливими для військових операцій України.

Навіть коли мережі мобільного зв’язку та Інтернету були зруйновані, термінали Starlink дозволили Україні боротися та залишатися на зв’язку. Коли ЗСУ почали використовувати термінали Starlink для наступальних атак проти росії, Маск змінив ставлення щодо обслуговування українських військових.

Волтер Айзексон пише, що віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров просив Ілона Маска відновити зв’язок для безпілотників, описував їхні можливості.

Засновник Tesla та SpaceX був вражений дизайном українських підводних безпілотників, але сказав, що не вмикатиме супутникове покриття для Криму, оскільки Україна зараз “заходить занадто далеко і напрошується на стратегічну поразку”.

Нагадаємо, у серпні російське міністерство оборони заявило про атаку морськими безпілотними катерам суден Чорноморського флоту рф – сторожового катера “Питлівий” і патрульного корабля “Василь Биков”.

Вони нібито виконували завдання з контролю судноплавства в південно-західній частині Чорного моря” і знаходились за 237 км від Севастополя.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.