НАТО призупинили дію ключового договору безпеки часів Холодної війни

НАТО оголосило про офіційне призупинення дії Договору про звичайні збройні сили в Європі. Це була ключова безпекова домовленість часів Холодної війни. Такі дії стали реакцією на вихід з договору росії. Про це повідомляє агенція АР.

Договір про звичайні збройні сили в Європі підписали більшість союзників НАТО підписали.  Угода була спрямована на те, щоб перешкодити суперникам часів холодної війни зосереджувати сили на взаємних кордонах або поблизу них. Її підписали в листопаді 1990 року, але повністю ратифікували лише через два роки.

Північноатлантичний Альянс заявив, що наразі його члени заморожують свою участь у пакті.

“Ситуація, за якої країни-члени Альянсу дотримуються Договору, а Росія ні, буде неприйнятною”, – заявили підписанти угоди.

Сьогодні росія офіційно вийшла зі знакового безпекового договору, який обмежує ключові категорії звичайних збройних сил. У рф звинуватили США в підриві безпеки після Холодної війни через розширення НАТО.

Тим часом від рф відвертаються великі партнери. Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що від росії почала відвертатися Індія. Це одна з ключових країн, на яку Кремль робив ставку у протистоянні із Заходом після початку війни проти України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.