GLSDB можуть увійти до нового пакету допомоги

До нового пакету військової допомоги від Америки з високою ймовірністю увійдуть бомби малого діаметра GLSDB із дальністю близько 150 км. Про це повідомляє Reuters.

У агенстві пишуть, що за словами двох американських чиновників серед нової військової допомоги від Білого дому будуть ракети із більшою дальністю.

Сполучені Штати вперше повідомили про можливу передачу боєприпасів GLSDB ще у листопаді минулого року. Тоді наш західний партнер зазначив, що зброя може бути в Україні вже весною 2023 року.

Наземна бомба малого діаметра GLSDB, виготовлена компанією Boeing Co (BA.N), має радіус дії 150 км. Велика дальність бомби GLSDB може дозволити Україні вражати цілі, які раніше були поза досяжністю, а також допомогти зі здійсненням контрнаступальних дій. За використання такої зброї Україна мала б можливість вражати військові об’єкти та об’єкти інфраструктури в анексованому Криму, а також на деяких ділянках Донецької та Луганської областей.

Також у Reuters зазначають, що США відхилили запити Києва на передачу ракет ATACMS радіусом дії до 297 км.

Наразі Білий дім не дає коментарів щодо нової допомоги. Вміст та розмір пакету може змінюватися до його підписання президентом Байденом.