Безпілотники Raper MQ-9 за один долар

Американська компанія-виробник зброї General Atomics запропонувала Україні купити ударні дрони Raper MQ-9 за один долар США, але є додаткові умови.

Про це повідомляє газета The Wall Street Journal, яка посилається на відповідний лист військовому аташе України у Вашингтоні.

Виконавчий директор General Atomics Лінден Блу висунув деякі умови, за яких компанія готова надати Україні безпілотники. Київ має витрати близько 10 мільйонів доларів на підготовку та доставку літаків в Україну, а також близько 8 мільйонів доларів щороку на технічне обслуговування.

Продаж Україні літаків Raper MQ-9 мають схвалити в адміністрації Байдена. Проте ні американський ні український уряди ще не давали коментарів щодо пропозиції General Atomics.

Американський виробник зброї хоче допомогти Україні захиститися у разі нового російського наступу. Марк Брінклі, речник компанії зазначає: «General Atomics обговорювала потреби українських збройних сил з їхнім урядом протягом багатьох місяців і продовжує підтримувати їх будь-яким можливим способом».

Безпілотники Reaper мають велику швидкість, понад 420 км/год і можуть перебувати у повітрі більше 24 годин. Також БПЛА має змогу носити зброю. Використання такої зброї українськими силами дозволить наносити удари та вести спостереження за російськими військами з більш безпечної відстані.

Компанія пропонує старішу версію безпілотника, літак MQ-9A Block 1, який зазвичай коштував би кілька мільйонів доларів за штуку.