Індія посилиться власними ЗРК Akash замість російських С-400

Міністерство оборони Індії уклало контракт з Bharat Dynamics Limited на постачання модернізованого ЗРК Akash.

Відомо, що вартість контракту складатиме $1 млрд. Точна кількість замовлених ЗРК не оголошується. Окрім власне пускових установок та ракет, Збройні сили Індії отримають засоби наземної підтримки, штатні тягачі та іншу потрібну для використання даного ЗРК інфраструктуру. Повідомляється, що контракт має бути виконаний до 2026 року.

Очікується, що отримані ЗРК Akash будуть розгорнуті в 3-у та 4-у полках ППО Індійської Армії (сухопутна компонента збройних сил країни). Обидва підрозділи дислоковані на півночі країни. Тому дана закупівля є посиленням спроможностей системи ППО Індії проти Пакистану.

ЗРК Akash – зенітно-ракетний комплекс малого радіусу дії, призначений для прикриття об’єктів та угрупувань військ. Розроблений індійською державною установою Defence Research and Development Organisation, виготовляється індійською компанією Bharat Dynamics Limited. Перебуває лише на озброєнні Індії з 2009 року.

Раніше росія зірвала контракт на постачання двох дивізіонів своїх ЗРК С-400 до Індії. Представник ВПС останньої під час виступу у нижній палаті парламенту підтвердив неможливість виконання москвою своїх зобов’язань.

Нагадаємо, що наприкінці березня стало відомо про плани Швейцарії придбати американські ЗРК Patriot.