Фінляндія підсилює свій бойовий потенціал, модернізуючи танки “Леопард”

На тлі загострення співвідношень Заходу та Росії Міністерство оборони Фінляндії оголосило, що уповноважило фінські сили оборони підписати контракт з Krauss-Maffei Wegmann на модернізацію систем керування вогнем армійського танку Leopard. Міністерство оцінило закупівлю, включаючи опціони, у 10 мільйонів євро (11 мільйонів доларів США), без урахування податку на додану вартість.

Встановлення нової системи здійснюватиметься стратегічним партнером Millog з Фінляндії. Роботи починаються з початку 2022 року і будуть завершені протягом 2026 року, повідомили в Міноборони Фінляндії.

10 грудня представник міністерства повідомив Janes, що всі фінські Leopard 2 будуть модернізовані. Він очікував, що контракт з KMW ще буде підписаний цього місяця.

Нагадаємо що під час Зимової війни між СРСР та Фінляндією яка йшла 104 дні, з 30 листопада 1939 по 13 березня 1940 року, в результаті вторгнення, яке було спровоковано з боку СРСР Фінляндія втратила близько десятої частини території своєї держави та приблизно стільки ж своїх економічних потужностей. По закінченню Другої світової війни країна не висувала до СРСР територіальних претензій, але Фінляндія утримує одну з найспроможніших армій Європи та постійно модернізує власну зброю і техніку.

За матеріалами Janes