Конгрес США призупинив списання стратегічних бомбардувальників В-1

Конгрес відмовив Військово-повітряним силам вивести з експлуатації бомбардувальники B-1B Lancer, поки їх не замінять B-21 Raider.

У рамках компромісного законопроєкту про оборонну політику, який Палата представників прийняла у вівторок і наступного разу буде розглянута в Сенаті, ВПС не буде дозволено ще більше скорочувати свій парк бомбардувальників B-1, за винятком підрозділів, які почали використовувати B-21с. Ця заборона діятиме до кінця вересня 2023 року.

Northrop Grumman вже розпочав будівництво п’яти B-21, і, як очікується, вони почнуть використовуватися в середині 2020-х років, що означатиме, що в найближчій перспективі флот B-1 залишиться на рівні 45 одиниць.

В останні десятиліття B-1 перебували у важкому стані, оскільки важкі оперативні розгортання на Близькому Сході взяли своє. Цього року ВПС зняли з озброєння 17 своїх найстаріших і найбільш зношених “Лансерів”, щоб дозволити їх технічному персоналу зосередитися на підтримці решти 45 бомбардувальників.

Більшість з тих, що вийшли з експлуатації B-1, у тому числі перший у лютому та останній у вересні, вилетіли на Боніярд на базу ВПС Девіс-Монтан в Арізоні.

Очікується, що всі інші B-1, а також бомбардувальники B-2 Spirit будуть зняті з експлуатації в наступне десятиліття. Це дозволило б ВПС підтримувати B-21 і B-52 Stratofortresses з модернізованими двигунами.

B-1B Lancer — американський надзвуковий стратегічний бомбардувальник зі змінною стрілоподібністю крила виробництва компанії Rockwell International (нині — частина Boeing). Був розроблений у 1960-х рр. для заміни дозвукових Boeing B-52 Stratofortress, але останні використовуються у ВПС Сполучених Штатів і сьогодні.

Саме з “Лансерів” були скопійовані російські надзвукові бомбардувальники Ту-160, якими так пишаться Путін, але більш просунутих машин Росія з 80-х років минулого сторіччя не розробила.

За матеріалами Defence News