Держприкордонслужба та Посольство США започаткували проєкт з посилення безпеки північної та східної ділянок кордону України

На Черкащині був підписаний План спільних дій. Проєкт Посилення спроможності Держприкордонслужби в сфері безпеки північного та східного кордону України спрямований на надання технічної допомоги прикордонникам для підвищення ефективності службової діяльності підрозділів в ході виконання завдань з охорони північного та східного державного кордону України та для ефективної протидії загрозам національній безпеці України. Початок реалізації проєкт стартує з січня 2022 року, а загальна сума допомоги розглядається у розмірі 20 млн доларів США.

Проєкт передбачає можливість надання Держприкордонслужбі безпілотних авіаційних систем, спецтранспорту, засобів відеомоніторингу, зв’язку, екіпірування тощо. За словами посадовців мова йде про забезпечення перш за все нагальних і першочергових потреб лінійних підрозділів державного кордону, захист персоналу, забезпечення особистої безпеки, комфортність перебування в польових умовах, якісне виконання завдань на державному кордоні.