Філіппінський ракетний катер Shaldag Mk V
Філіппінський ракетний катер Shaldag Mk V

Філіппіни озброїлися новими ракетними катерами Shaldag

ВМС Філіппін провели церемонію прийняття на озброєння двох ракетних катерів Shaldag виробництва ізраїльської компанії Israel Shipyards.

Відомо, що Філіппіни загалом замовили дев’ять ракетних катерів Shaldag Mk V в лютому 2021 року. Перші два човни країна отримала у квітні минулого року. Під час церемонії прийняття на озброєння був присутній президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший.

Варто зауважити, що це перші подібні судна на озброєнні ВМС Філіппін. Розвиток напрямку ракетних катерів розпочався в країні після прийняття відповідної програми екс-президентом Родріго Дутерте у 2019 році. Бюджет програми – приблизно $180 млн.

Командувач ВМС Філіппін віцеадмірал Торібіо Адачі-молодший повідомив, що країна збирається закупити ще 15 таких катерів. Відповідно, варто очікувати розширення фінансування вище згаданої програми.

Shaldag Mk V – патрульний ракетний катер виробництва ізраїльської компанії Israel Shipyards. У ВМС Філіппін позначається як Nestor Acero-class Fast Attack Interdiction Crafts. Вперше прийнятий на озброєння Армії оборони Ізраїлю в 1989 році. Також використовується Екваторіальною Гвінеєю, Нігерією, Сенегалом та Шрі-Ланкою.

Водотонажність – 72 тонни. Швидкість – 93 км/год досягається за допомогою двох дизельних двигунів MTU 12V 396 TE (4570 к. с. разом) та двох водометів KaMeWa. Озброєний 25-мм установкою Typhoon, 20-мм гарматою Oerlikon, двома 12,7 мм кулеметами та морськими ракетами Spike.

Нагадаємо, що в середині травня 2023 року Філіппіни активізували протидію китайській експансії в Південнокитайському морі.