Філіппіни специфічно встановили суверенітет в Південнокитайському морі (Фото)

Філіппінська берегова охорона розмістила навігаційні буї в межах власної економічної зони у Південнокитайському морі.

На такий крок Філіппіни пішли для ствердження суверенітету над спірними островами Спратлі. Це архіпелаг, розташований у південно-західній частині Південнокитайського моря, який складається з понад 100 дрібних островів та рифів загальною площею 5 км2. Наразі Філіппіни контролюють 11 з них.

Навігаційний буй Філіппін

Філіппінська берегова охорона повідомила, що розмістила п’ять буїв вздовж 322-км виключної економічної зони. Маніла обґрунтовує таке рішення агресивною політикою з боку Пекіна. Відносини між країнами перебувають в напруженому стані з квітня 2012 року через мілину Скарборо. Останній інцидент трапився у квітні 2023 року. Тоді китайське судно берегової охорони ледь не зіткнулося з філіппінським риболовецьким судном.

Варто зауважити, що з 2013 по 2016 роки між Філіппінами та Китаєм тривала суперечка в Постійній палаті Третейського суду в Гаазі. По більшості пунктів спору установа винесла рішення на користь Маніли, однак Пекін відмовився виконувати його.

Нагадаємо, наприкінці березня 2023 року Китай оголосив частину шельфу В’єтнаму в Південнокитайському морі своєю територією.