Україна отримає €50 млрд від Євросоюзу

Фінансова підтримка України з боку Євросоюзу продовжиться. Україна отримає допомогу в розмірі €50 млрд. Про це повідомляє у своїй заяві МЗС України.

“МЗС України також вітає досягнення на саміті принципового рішення про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром €50 млрд на 2024-2027 роки. Це чіткий сигнал, що фінансова підтримка України з боку Євросоюзу продовжиться. Очікуємо на завершення всіх необхідних юридичних процедур в січні 2024 року, які дозволять якнайшвидше отримати відповідне фінансування”, – йдеться в повідомленні.

За даними українського відомства, ці кошти спрямують, зокрема, на підтримку макроекономічної стабільності, відновлення та модернізацію України, а також прискорення інтеграції в ЄС.

Міністерство також закликало ЄС якнайшвидше затвердити новий восьмий транш допомоги в межах Європейського фонду миру.

“Підтримуємо пропозицію Європейської Ради прискорити роботу над реформуванням EPF та збільшенням його фінансування для якнайкращого задоволення військових потреб України. Сподіваємось також на швидке узгодження механізму використання російських заморожених активів для відновлення України, а також їхнє спрямування на потреби України”, – написали у заяві.

Нагадаємо, Народні збори Болгарії ратифікували угоду з Єврокомісією про надання Україні мікрофінансової допомоги у розмірі €3,6 млрд.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.