Гудзонівський інститут у Вашингтоні опублікував аналітичну довідку, що викриває поширені міфи про американську військову допомогу Україні.
Аналітики інституту назвали статтю “14 фактів про американську допомогу Україні”. У ній чітко і ясно, по пунктах розібрали все, що стосується виділення грошей із американського бюджету на війну в Україні. Пропонуємо переклад цього матеріалу.
1. Вашингтон не виписує Україні “білі чеки”. Більшість виділених Україні грошей залишається в США. Кожен долар авторизовано Конгресом.
2. За відносно невелику суму США допомагає Україні знищити російські збройні сили без жодного американського пострілу. Відкриті джерела зафіксували 13 тис. візуально підтверджених одиниць ураженої російської військової техніки.
3. У США ніколи не було більшої підзвітності військової допомоги, ніж та, яка надходить до України. Понад 160 офіційних осіб у 20 федеральних агенціях моніторять рух виділених грошей, відправленої зброї та техніки.
4. Європа витратила на допомогу Україні більше, ніж США. З урахуванням усіх видів допомоги – військової, економічної, гуманітарної та допомоги біженцям – європейська допомога більш ніж удвічі перевищує американську.
5. Перемога України забезпечить більший захист для Тайваню. Росія – молодший партнер Китаю. Ослаблена чи переможена Росія означає ослаблений Китай.
6. Спроби росії підірвати європейську стабільність позначаються на американських робітниках: 1) Північна Америка та Європа охоплюють близько 48% світової економіки; 2) США та Європа – найбільші експортні ринки один для одного.
7. Уроки отримані США під час співпраці з Україною зробили країну сильнішою в Індо-Тихоокеанському регіоні. Постачання військової допомоги Україні оголило недоліки в американській оборонно-промисловій базі. Також вони дали можливість протестувати американське озброєння за умов, неможливих у мирний час.
8. Постачання озброєння Україні не впливає на здатність США вести війну в Індо-Тихоокеанському регіоні. Умовні 10 тис. “Джавелінів” та 2 тис. “Стінгерів” не є вирішальним фактором у стримуванні китайського вторгнення в Тайвань. Це стосується GMLRS, AGM-88, AIM-7 та інших видів озброєнь. Для війни проти Китаю США знадобляться торпеди, морські міни та “Томагавки”. Нічого з цього не поставлено Україні.
9. Завдяки Україні Тайвань швидше отримує озброєння. Раніше Конгрес авторизував $1 млрд для Тайваню за програмою PDA (озброєння зі складів).
10. Іран та Північна Корея допомагають росії у війні проти України. Росія підтримує ХАМАС Іран надав росії понад 1700 дронів, Північна Корея – понад 1 млн артилерійських снарядів, Росія прийняла делегацію ХАМАС.
11. Війна в Україні – це не нова “нескінченна війна”. Жоден військовослужбовець США не воює в Україні. США не є стороною конфлікту між росією та Україною.
12. США не веде проксі-війну проти росії. США ніколи не підбурювала Україну. США не змушують Україну воювати від свого імені.
13. США потрібно передавати Україні більше військової та невоєнної допомоги, щоб досягти більшого результату. Поки Україна веде війну, її державні органи мають функціонувати, а першого року війни росія знищила майже 30% української економіки.
14. Твердження про те, що допомога США Україні коштувала $900 доларів на рік з американського домоволодіння, а новий бюджет додасть до неї ще $1000 до податкового навантаження для кожної четвертої родини США, є маніпуляцією. Федеральні податки США не розподіляються між домоволодіннями однаково. Чинить прогресивна ставка. Лише 1% найбагатшого населення платить повну ставку федерального податку 42,3%. Понад 50% населення з доходом нижче за $40 тис. на рік платить лише 2,3% федерального податку (середній дохід домоволодіння в США – $74,5 тисяч на рік).
Нагадаємо, вчора демократи у Сенаті Сполучених Штатів Америки заблокували спроби республіканців схвалити законопроект про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю окремо від України.
Раніше, президент США Джо Байден заявив, що не виділятиме гроші на допомогу Ізраїлю, якщо одночасно з тим не будуть виділені кошти в Україні.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.