ЗСУ використовують снаряди північно-корейського виробництва (Фото)

Військовий аналітик з псевдонімом “War Noir” повідомив, що українські військові використовують 122-мм реактивні снаряди, очевидно, виготовлені у Північній Кореї.

Дослідник звернув увагу на фото зроблені журналістами “Радіо Свобода” у розташуванні батареї РСЗО “Град” 47-ї механізованої бригади ЗСУ. Бригада наразі воює проти росіян на Запорізькому напрямку.

“War Noir” вважає, що українські артилеристи використовують північнокорейські ракети “R-12 HE”. Саме таке маркування нанесено на боєприпаси. Аналітик зауважив, що реактивні снаряди на фото схожі на ті, що були конфісковані Ізраїлем на одному із суден у Середземному морі 2009 року. Тоді корабель мав доставити північнокорейські боєприпаси з Ірану бойовикам у Сирію.

Яким чином ці реактивні снаряди згодом опинилися в розпорядженні українських військових, аналітик не вказує. “Цілком можливо, що вони були отримані з цієї конфіскованої партії”, – додав “War Noir”.

У коментарях до його публікації, користувачі Twitter припускають, що ці снаряди українці могли також захопити у росіян у якості трофеїв.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.