Британці опублікували аналітичний звіт щодо війни в Україні

Лондонський Королівський інститут об’єднаних служб (RUSI), який займається дослідженням воєнних дій та озброєння, у оприлюдненому аналітичному звіті оцінив ефективність дій російської армії і Збройних сил України під час російсько-української війни протягом дев’яти місяців поточного року. Для підготовки документу британські фахівці неодноразово відвідували Україну, налагодили співпрацю із керівництвом української армії.

Авторами доповіді є військові експерти Джек Уотлінг та Нік Рейнолдс, екс-радник міністра оборони України, член-кореспондент RUSI Олександр Данилюк та екс-командувач Десантно-штурмових військ України Михайло Забродський. Документ складається із п’яти розділів. У ньому у хронологічному порядку описують події, які вже відбулися, про деякі з них стало відомо вперше.

На думку дослідників, план російського керівництва полягав у тому, щоб захопити територію України протягом десяти днів, а потім до серпня 2022 року завершити анексію країни. Проте російські війська на тактичному рівні виявилися непідготовленими до виконання цього плану. Дослідники наголошують, що російська армія підпорядковується спецслужбам, діяльність яких має іншу концепцію.