ЦАР хоче відкрити російську військову базу для 10 тисяч солдатів

Центральноафриканська Республіка прагне відкрити на своїй території російську військову базу для близько десяти тисяч солдатів рф.

Про це російським ЗМІ розповів посол Центральноафриканської Республіки у рф Леон Додону-Пунагаза.

Він переконує, що його країна зацікавлена у військово-технічній співпраці з Кремлем. Посол наголошує, що голова парламенту ЦАР Сімпліс Саранджі під час приїзду до Москви особисто просив про розміщення військового контингенту РФ на території Центральноафриканської Республіки.

Разом з тим дипломат заявив про підтримку ініціативи шести африканських держав – ПАР, Конго, Єгипту, Уганди, Замбії, Сенегалу щодо врегулювання російсько-української війни.

Центральноафриканська Республіка залишається однією з найбідніших країн світу, попри величезні запаси корисних копалин, серед яких золото та алмази.

Безліч повстанських угруповань безкарно діяли в країні, охопленій бойовими діями, за останнє десятиліття, заважаючи іноземним компаніям вести розвідку родовищ.

Проте президент ЦАР Фостен Туадера найняв російських найманців з ПВК “Вагнер” для забезпечення безпеки та військового вишколу.

Відразу після прибуття в країну вагнерівці почали встановлювати контроль над потоком золота та алмазів. Дорогоцінні метали, особливо золото, можуть допомогти режиму Володимира Путіна пережити економічні наслідки санкцій.