Токаєв висміяв пропозицію Лукашенка вступити у союз із Росією та Білоруссю

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв назвав жартом пропозицію Олександра Лукашенка про вступ Казахстану до союзу з росією та білоруссю.

“Я гідно оцінив його жарт”, – заявив сьогодні Токаєв, коментуючи висловлювання Лукашенка, який пообіцяв Казахстану ядерну зброю в обмін на членство у Союзній державі росії та білорусі.

«Щодо ядерної зброї, то вона нам не потрібна, оскільки ми приєдналися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та Договору про заборону випробувань ядерної зброї», — заявив Токаєв, додавши, що Казахстан «залишається вірним» своїм зобов’язанням у рамках цих договорів.

Необхідності вступати в союз із рф і білоруссю Казахстан не має, підкреслив він. «Існують й інші інтеграційні об’єднання, насамперед Євразійський економічний союз», — цитує Токаєва його прес-служба.

Нагадаємо, днями на засіданні ЄАЕС у Москві Токаєв запропонував обговорити «делікатне питання» про поділ союзу де-факто на дві частини: рф і білорусь створили єдиний політичний, військовий та економічний союз, тоді як інші країни-члени мають «інший рівень інтеграції»

«Навіть ядерна зброя у Москви та Мінська одна на двох» – заявив тоді Токаєв, коментуючи розміщення у Білорусі російських тактичних ядерних боєголовок. «У союз Білорусії та Росії треба вступати – і буде ядерна зброя на всіх!», – відповів Токаєву Лукашенко вчора в одному з інтерв’ю російським пропагандистам.