Через втрати систем ППО в Україні, росіяни знімають їх з чергування у Калінінградській області – британська розвідка

Протягом листопада рф перекинула стратегічні системи ППО С-400 з Калінінградської області на тимчасово окуповані території в Україн. Таким чином компенсують втрачену техніку. Про це йдеться у огляді британської розвідки.

Ці переміщення помітили після зростання втрат російських систем ППО С-400 на окупованих територіях України наприкінці жовтня.

“Оскільки Калінінградська область є найбільш західним форпостом Росії і з трьох боків межує з країнами-членами НАТО, рф розглядає її як один з найбільш стратегічно вразливих регіонів. Той факт що російське міноборони схоже, готове йти там на додаткові ризики, підкреслює труднощі, які створила війна для деяких найсучасніших спроможностей росії”, – відзначають аналітики міноборони Великої Британії. 

Нагадаємо, влітку з’явились супутникові знімки Тарханкутського мису в тимчасово окупованому Криму, де українські військові знищили російську зенітно-ракетну систему С-400 “Тріумф”. Американський OSINT-аналітик Бреді Ефрик співставив зображення полігону, зроблені 10 і 27 серпня.

Пізніше з’явилося відео двох знищених російських пускових установок 5П85СМ2-01 ЗРК С-400 “Тріумф”, які уразили українські військові поблизу Дебальцевого на Донеччині. Знищення відбулося у липні, але кадри тліючої техніки з’явилися тільки тоді. Відео українські військові опублікували у мережі.

У жовтні спецпризначенці СБУ уразили ворожий стратегічний комплекс ППО С-400 “Тріумф” поблизу російського Бєлгорода. Інформацію повідомила низка українських ЗМІ з посиланням на джерела в СБУ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.