Чехія домовилась про купівлю 24 винищувачів F-35

Уряд Чехії схвалив купівлю 24 американських винищувачів останнього покоління F-35. На них виділять $5,62 млрд. Угоду перед тим погодив Держдеп США. Договор передбачає постачання літаків, боєприпасів і супутнього обладнання.

Американські винищувачі замінять літаки Gripen, які Чехія орендує до 2027-го. Перші F-35A Lightning II у найсучаснішій версії Block 4 чеська армія має отримати у 2029 році, всю рпартію – до 2035-го. Закупівля буде фінансуватися з бюджету Міністерства оборони, повідомляє видання Novinky.

“Порівнюючи можливості літаків і термін їх служби з ціною, кращого рішення для виконання завдань тактичної авіації Сухопутних військ Чеської Республіки на найближчі десятиліття не існує. Це говорить нашим союзникам, що ми серйозно ставимося до оборони нашої країни і що вони можуть на нас розраховувати”, – заявив прем’єр-міністр Петр Фіала.

Угода передбачає не тільки придбання літаків. Це поштовх для розвитку армії, економіки і науково-технічної сфери. У вартість також входять ракети класу “повітря-повітря” або “повітря-земля”, навчання екіпажів і необхідне навчальне обладнання або запасні частини для забезпечення життєвого циклу.

Робота машин розрахована щонайменше до 2069 року.

F-35 – багатоцільові винищувачі п’ятого покоління, які розроблені американською фірмою Lockheed Martin Aeronautics Company. Нинішня вартість одного літака становить орієнтовно $100 млн.

За твердженням віцепрезидента Lockheed Martin Стівена О’Браєна, винищувач здатен здійснювати політ зі швидкістю, що в 1,2 раза перевищує швидкість звуку, на відстані 240 км.

Нагадаємо, на днях Вища рада оборони Румунії схвалила купівлю 32 американських винищувачів останнього покоління F-35 за $6,5 млрд. З їх допомогою збираються посилити протиповітряну оборону. У відомстві стверджують, що наразі чекають погодження від парламенту для початку процесу закупівлі. 

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати Америки перекидають у Велику Британію 54 винищувачі F-35. Ці стелс-реактивні літаки здатні проводити тактичні ядерні бомбардування, контролювати повітряний простір та збирати розвідувальні дані.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.