Блінкен відвідав Київ у ключовий момент війни — CNN

Візит відбувається на четвертий місяць контрнаступу України, коли політичні та військові лідери в Києві говорять про нещодавні досягнення, особливо на півдні країни. “Військовий курʼєр” наводить скорочений переклад матеріалу CNN.

Візит головного дипломата Вашингтона є можливістю для США і України узгодити зусилля перед засіданням Генеральної Асамблеї ООН, яке відбудеться цього місяця.

Хоча деякі офіційні особи США в приватному порядку критикували контрнаступальну стратегію України, Ентоні Блінкен не заглиблювався в деталі, крім того, що сказав, що зараз слушний час «прийти й оцінити», як відбувається контрнаступ, повідомили в CNN.

“Ми хочемо побачити, почути, як вони збираються просуватися вперед у найближчі тижні”, — сказав чиновник, додавши, що США бачать, що країна досягла “деяких вражаючих успіхів на півдні, зокрема, але також і на сході останніми днями й тижнями”.

Перша зупинка Блінкена в середу була на військовому кладовищі. Пізніше у нього запланована зустріч, зокрема, з президентом Володимиром Зеленським, від якого він очікує звіту з перших вуст про зусилля України деокупувати землі навколо Бахмуту.

Прибуття Блінкена до Києва відбулося менше ніж через місяць після того, як президент Джо Байден попросив у Конгресу понад 24 мільярди доларів, щоб допомогти Україні перемогти Росію у війні. Деякі опитування показують, що підтримка України серед американської громадськості слабшає. Тож цей візит допоможе адміністрації аргументувати її подальшу необхідність.

Очікується, що під час цього візиту Блінкен оголосить про нове фінансування США понад мільярд доларів для України. Але посадовець не прокоментував, чи включатиме новий пакет підтримки боєприпаси зі збідненим ураном.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.