Успішно пройшов іспити вітчизняний снаряд для української самохідної гаубиці “Богдана”

Одним з головних аргументів чиновників, які намагаються блокувати фінансування розробок сучасної вітчизняної важкої зброї, такої як САУ «Богдана» – першої самохідної гаубиці натовського калібру, яку виробляють в Україні, було нібито те, що “для Богдани немає снарядів“. Але від сьогодні чиновники у погонах та у високих кабінетах вже не ризикнуть озвучувати цей міф на своїх нескінченних нарадах.

Національна асоціація оборонної промисловості України на своєму сайті виклала інформацію про те, що минулого тижня було проведено стрільби уламково-фугасного снаряду власного виробництва.

Новий снаряд є ініціативною розробкою компанії «Рубін», що виконано за рахунок власних оборотних коштів без бюджетного фінансування. Виготовлений з української сталі, споряджений високоякісною вибуховою речовиною виробництва Павлоградського хімзаводу, снаряд не включає будь-яких імпортних компонентів, але при цьому повністю відповідає стандартам НАТО.

“В рамках статичних випробувань нового снаряду перевірено фугасну та уламкову дію, а також безпеку у разі падіння з висоти. Підрахунок і розподіл уламків убойної сили підтвердив високу якість українського снаряда та його відповідність кращим зразкам виробників країн НАТО. Своєчасна розробка, випробування і запуск серійного виробництва українських снарядів для нової САУ дозволить зміцнити незалежність нашої країни в питаннях забезпечення обороноздатності.”

За матеріалами сайту NAUDI