Австралія отримала комплекс ППО, який зарекомендував себе в Україні

Збройні Сили Австралії повідомили, що нарешті отримали зенітно-ракетний комплекс NASAMS-3, який буде розгорнуто в артилерійському підрозділі.

Відомо, що незабаром на базі 16-го полку Королівської австралійської артилерії розпочнуться повноцінні кваліфікаційні навчання. Для цього зазначений підрозділ передислокується з Вудсайду, штат Південна Австралія, на авіабазу Королівських ВПС в Единбурзі, в тому ж штаті на північ від міста Аделаїда.

Очікується, що дві батареї NASAMS будуть повністю розгорнуті в полку не раніше 2026 року. Варто зауважити, що в червні 2022 року повідомлялося про факт отримання Австралією NASAMS, однак мова йшла суто про пускову установку Mk 2 Canister Launcher. Всю систему країна отримала лише нещодавно. Відомо, що отримані NASAMS будуть інтегровані в майбутню автоматизовану систему управління AIR 6500.

Австралія уклала контракт з Raytheon на постачання даної системи ППО ще в 2017 році. Сума угоди склала $2 млрд. У червні 2019 року Австралія замовила саме NASAMS-3

NASAMS-3 – остання модифікація даної системи ППО. Від базової версії відрізняється кращою електронікою, ергономічністю пункту управління та модифікованою пусковою установкою Mk 2 Canister Launcher. Остання може вистрілювати як ракетами AIM-9X (малої дальності), так і ракетами AIM-120 AMRAAM-EM (до 50 км). Наразі окрім Австралії, дану модифікацію використовують лише Литва і Норвегія. Більш старіші версії знаходяться на озброєнні США, Чилі, України, Іспанії та Нідерландів.

Нагадаємо, що наприкінці лютого 2023 року Австралія заявила про передачу Україні дронів на $33 млн.