Ефективність роботи української ППО сягнула вже 90% — The Washington Post

Після отримання новітніх систем протиповітряної оборони ефективність української ППО сягнула 90, а подекуди й 100%.

Зокрема, видання The Washington Post наголошує, що у перші місяці війни українські ППО перехоплювали лише близько половини російських ракет.

Дані Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) свідчать, що після надходження нових систем ППО західного виробництва та завдяки зростанню кваліфікації українських військових, Україна почала перехоплювати близько 80% російських крилатих ракет станом на грудень 2022 року.

Командир бригади протиповітряної оборони оперативного командування “Центр” полковник з позивним “Граніт” повідомив журналістам, що на сьогодні ця цифра наближається до 90%. Він наголосив, що у травні системи протиповітряної оборони навколо Києва знищили 100% ракет.

На початку повномасштабного вторгнення Україна застосовувала дві основні системи ППО: радянські системи великої дальності С300 і системи середньої дальності “Бук”.

Проте, згодом Київ почав отримувати новітні зразки західного ППО. Наприклад, у жовтні були додані батареї IRIS-T з Німеччини, а в листопаді – американські та норвезькі системи NASAMS.

Також Україна отримала європейські системи SAMP/T і американські ракети HAWK, а у квітні до арсеналу ППО надійшли ще дві американські батареї Patriot.

Нагадаємо, що завдяки новітній системі ППО Patriot українські захисники вперше в історії збили російську “гіперзвукову” ракету “Кинджал”.