Аудитори виявили у військовій частині на Житомирщині безхазяйні мікросхеми з вмістом 28 кг золота (Фото)

Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна спільно з Департаментом аудиту міноборони виявили у військовій частині на Житомирщині безхазяйні мікросхеми з вмістом дорогоцінних металів. Про це повідомило оборонне відомство.

Ящики з невідомим вмістом лежали у двох гаражах на території військової частини. Після огляду зʼясувалось, що, згідно з паспортними даними, в них – орієнтовно 50 тонн необлікованих плат з вмістом дорогоцінних металів.

Зокрема, аудитори міноборони встановили, що у платах міститься 28 кг золота, 60 кг срібла та 0,6 кг металів платинової групи. Знахідки оцінили у 65,66 млн грн.

Ці плати не перебували на обліку військової частини. Хоча одним із завдань підрозділу було – зберігати це майно. Обставини, яким чином дорогоцінне майно зникло з обліку і чому зберігалося необлікованим, встановлюють. Їх поставили на облік.

Матеріали внутрішнього аудиту будуть передані в правоохоронні органи для надання правової оцінки дій командира частини та притягнення його до відповідальності.

Нагадаємо, іноземний постачальник бронежилетів і шоломів поверне Міноборони України близько 400 млн грн за неякісний товар. Таке рішення прийняв міжнародний арбітражний суд. Він задовольнив вимоги українського оборонного відомства. У зазначену суму входить вартість товару, штрафні санкції, відсотки за рік та арбітражний збір.

Раніше міністерство ухвалило наказ, який спрощує процедуру списання втраченого у бою військового майна. Відтепер цей процес займатиме два тижні замість шести місяців.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.