Гаубиця M1299 армії США досягла рекорду швидкої стрільби

Згідно з інформацією, опублікованою армією США 6 січня 2022 року, система озброєння гарматної артилерії розширеної дальності (ERCA) в останні роки потрапила в заголовки газет завдяки своїй здатності — як випливає з її назви, — вести вогонь на великій дальності. Проте на початку серпня 2021 система артилерійської зброї M1299 увійшла в історію завдяки іспитам на полігоні Юма.

У серпні 2019 року на полігоні Yuma випробували перший діючий прототип нового 155-мм SPH M1299. (Джерело зображення Міністерства оборони США) Нові боєприпаси стріляли з M1299. Це покращений варіант 155-мм гусеничної самохідної гаубиці M109A7, яка є останньою розробкою артилерійської системи сімейства гаубиць M109. Під час випробувань на полігоні Yuma Proving Ground в Арізоні в березні 2019 року гармата M1299 точно влучала в цілі на дальності 62 кілометри, забезпечуючи більшу дальність в порівнянні з M109A7 Paladin, максимальна дальність стрільби якої становить 30 км(40 км. з керованим артилерійським снарядом M982 Excalibur).

У липні 2019 року армія США уклала контракт з BAE Systems на створення прототипу артилерійської гармати великої дальності для армії США. За програмою армії США BAE Systems збільшить дальність стрільби на нинішніх і майбутніх самохідних гаубицях M109A7.

M1299 — американський прототип 155-мм турельної самохідної гаубиці, розробленої компанією BAE Systems у 2019 році за програмою артилерії з гарматою розширеної дальності (ERCA). Він заснований на самохідній гаубиці M109A7 і в першу чергу був розроблений з метою підвищення ефективної дальності дії M109. Нинішня 38-каліберна башта M109A7 замінена на версію M907 L58 58 калібру для розміщення 30-футового ствола гармати, з якого можна стріляти снарядом ERCA (гарматна артилерія розширеної дальності).

Посилаючись на статтю про армію США, хоча стрільба на далекі відстані є бажаною і є частиною стратегії модернізації армії, стрільба з високою швидкістю також є життєво важливим елементом для усунення загроз за допомогою багатодоменної трансформації.

«Ми хочемо якомога швидше підняти цей снаряд у повітря та досягти їм цілі, тому що цілі стають швидшими», — пояснює Пол Хендерсон, провідний інженер із надшвидкісних силових установок з Центру командування і озброєння з розвитку бойових можливостей (DEVCOM-AC).

Загалом, артилерійські системи можуть бути більш економічно ефективними в порівнянні з використанням ракет і ракет. Артилерійський снаряд потенційно може виконати ту саму місію за незначну суму.

Під час тестових пострілів команда YPG збирає такі дані, як високошвидкісне відео, тиск і початкова швидкість. Команда снарядів відстежує снаряди, а потім порівнює дані, зібрані на полігоні, з даними моделі.