ОДКБ заявила про завершення “миротворчої” операції у Казахстані, названо дату виводу окупантів

У четвер генеральний секретар ОДКБ Станіслав Зась заявив що “миротворча місія Організації договору про колективну безпеку в Казахстані завершена, перші літаки з підрозділами контингенту готуються до вильоту”. Вчора російській міністр оборони Шойгу доповів Путіну що всі окупаційні контингенти залишать Казахстан до 19 січня.

За словами Зася, “антитерористична операція, яку проводять казахстанські правоохоронці, закінчено. Бандити і терористи розгромлені. Залишки їхніх бандформувань тепер намагаються сховатись від правосуддя, піти в підпілля.”

Яким чином трьом тисячам окупантів вдалося за декілька днів подавити повстання в якому взяли участь сотні тисяч людей по всій країні, спікер не говорить. Але з місць приходять звіти що окупанти просто відкривали вогонь на поразку не розбираючись хто перед ними.

За інформацією, контингент, що був спрямований на приборкування політичних протестів в країні складав 3 000 військовослужбовців, 80 відсотків з яких – росіяни. Вочевидь Путін добре вивчив уроки Афганістану і, попри бажання повернути колишню російсько-радянську колонію під владу Кремля, не ризикнув надовго залишати свої окупаційні контингенти в країні, щоб не припустити ескалації бойових дій, коли проти окупантів повстане все населення Казахстану.

Світові політичні експерти вважають що основною метою цих дій було усунення від реальної влади Назарбаєва та укріплення влади нинішнього президента Токаєва, який тепер зобов’язаний приходом до реальної влади та придушенням політичних противників саме Кремлю.