Американської військової допомоги Україні було недостатньо для перемоги над Росією – Бен Ходжес

Виділеної США військової допомоги було достатньо для виживання українців, але замало для перемоги над росією. Про це заявив генерал США у відставці Бен Ходжес, колишній командувач армією США в Європі, написало видання ERR.

Уряд США постійно наголошував, що підтримуватиме Україну, доки війну не буде виграно. Для України перемога означає повернення всієї її міжнародно визнаної території, притягнення військових злочинців до відповідальності та отримання репарацій.

“Наша готовність взяти на себе зобов’язання щодо справжньої перемоги України є ключовою, і поки що ми цього не зробили. Я пишаюся тим, що надали США, але цього було достатньо лише для того, щоб утримати Україну в боротьбі”, – сказав Ходжес.

За словами Ходжеса, в Міністерстві оборони США є такі, хто критично ставиться до контрнаступу України. Вони розглядають його як частковий провал, який призвів до глухого кута у війні.

“Ми б ніколи не відправили американських солдатів для цієї атаки, не досягнувши повної переваги в повітрі і не надавши величезну кількість інженерного обладнання для прориву”, — пояснив генерал.

Нагадаємо, вчора колишній очільник Об’єднаного командування збройних сил Великої Британії Річард Берронс заявив, що перемоги України у війні проти росії потрібно щорічно витрачати близько 75 млрд євро. Така допомога має надходити протягом кількох років.

“Українські солдати сидять в окопах та проведуть там всю зиму без достатньої кількості боєприпасів, озброєння та тренування. У них на “полиці” нічого не залишилось, у нас на “полицях” нічого не залишилось. Ми віддали все, що зберігали. Єдиний шлях перемогти – це наша мобілізація промисловості та нашої волі. Й не кажіть мені, що це неможливо, бо ви представники економіки розміром у 15 трлн євро на рік”, – наголосив Берронс.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.