Україні для перемоги над Росією потрібно витрачати 75 млрд євро на рік

Для перемоги України у війні проти росії потрібно щорічно витрачати близько 75 млрд євро. Така допомога має надходити протягом кількох років. Про це заявив колишній очільник Об’єднаного командування збройних сил Великої Британії Річард Берронс.

“Українські солдати сидять в окопах та проведуть там всю зиму без достатньої кількості боєприпасів, озброєння та тренування. У них на “полиці” нічого не залишилось, у нас на “полицях” нічого не залишилось. Ми віддали все, що зберігали. Єдиний шлях перемогти – це наша мобілізація промисловості та нашої волі. Й не кажіть мені, що це неможливо, бо ви представники економіки розміром у 15 трлн євро на рік”, – наголосив Берронс.

Генерал вважає, що допомога Україні для них – це “угода сторіччя”, бо є можливість перемогти рф лише витрачаючи кошти, а не “своїх дітей”.

За його словами, якщо якійсь армії дати у достатній кількості такі засоби, як ракети, кібер та проксі-атаки, боєприпаси, то для знищення європейської цивілізації у будь-якій країні ЄС необхідно десь два тижні.

“Після яких зникне електрика, водопостачання, соціальне забезпечення та запаси їжі. І якщо хтось у Європі думає, що це його не торкнеться – то він глибоко помиляється”, – каже генерал.

На його думку, війна європейських членів НАТО з рф – це єдиний розвиток подій, якщо Путін отримає хоч частину окупованої території України.

Якщо до влади у США прийде Дональд Трамп, то ситуація ще більше погіршиться, бо США – головний донор для НАТО.

“Європейська оборона складає близько 1 трильйона євро на рік. Близько 850 млрд з них – це внесок США. Але тепер увага американців перемикається на Китай. А ще один фактор – вони розуміють, що ми побудували наш добробут, нашу систему охорону здоров’я та освіти, цей чудовий світ завдяки тому, що не витрачали сотні мільярдів євро на нашу оборону. Американські платники податків зобов’язують владу припинити це, бо вони бачать, що вони у боргах. І якщо при владі опиниться Трамп, то США точно припинять це робити”, – додав Берронс.

Нагадаємо, у серпні журналісти британської BBC поговорили з генералом у відставці Річардом Берронсом. Тоді він поділився думками щодо обсягів військової допомоги Україні, стратегії українського контрнаступу і того, скільки ще може тривати російсько-українська війна.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.