Американські прикордонні катери “Айленд” включено до складу ВМФ України

6 грудня в місті Одеса відбулася церемонія включення до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України патрульних катерів типу «Island». Ці патрульні катери були надані Сполученими Штатами Америки в рамках матеріально-технічної допомоги. Також сертифікат на 12 легкоброньованих автомобілів Хаммер з рук Олексія Резнікова та контр-адмірала Олексія Неїжпапи отримав тимчасово виконувач обов’язків командира 140 центру спеціального призначення полковник Вадим Пастух.

Патрульні катери типу «Айленд» (англ. Island-class patrol boat) — це клас швидкохідних патрульних катерів для Берегової охорони США, призначених для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій у прибережних водах.

Екіпаж складає 16—18 осіб, в тому числі 2-3 офіцери. Автономність: п’ять діб. Озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки та двох 12,7-мм кулеметів.

Виходячи з тактико-технічних характеристик цих патрульних катерів їх роль в ВМФ незрозуміла, бо вони неспроможні брати участь в морських боях. Тому рішення передати їх саме до ЗСУ, а не прикордонникам викликає сумнів щодо розуміння вищим військово-політичним керівництвом країни базових принципів військової справи.