Територія з Грецію і Швейцарію є небезпечною для життя

Майже 30% території України вважається небезпечною для відвідування, оскільки не є перевіреною на наявність вибухонебезпечних предметів. Ця площа дорівнює території кількох європейських країн, таких як Греція і Швейцарія, і сягає близько 174 тисяч квадратних кілометрів. Про це 9 грудня нинішнього року під час брифінгу в Укрінформ повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян.


«З початку широкомасштабного вторгнення рф на нашу територію, лише піротехніки ДСНС залучалися 38 тисяч разів і знешкодили майже 300 тисяч вибухонебезпечних предметів, зокрема 2 155 авіаційних бомб. Підрозділами вибухотехнічної служби Нацполіції обстежено близько 15 тисяч гектар, вилучено 150 тисяч вибухонебезпечних предметів, 24 тисячі вибухонебезпечних предметів в рамках роботи Нацполіції та Нацгвардії було знешкоджено. Тому для нас пріоритетом є комплексний розвиток спроможностей всіх органів системи МВС, залучених до розмінування», – зазначила Мері Акопян.
За словами урядовиці, кожного дня піротехніки ДСНС обстежують площу, яка в середньому дорівнює 70 гектарам. Від початку повномасштабного вторгнення рф ними перевірено понад 760 квадратних кілометрів небезпечних територій. Кількість бригад і якість оснащення підрозділів з розмінування дедалі зростає, в тому числі і завдяки міжнародній допомозі.
Мері Акопян поінформувала, що під час донорської конференції з гуманітарного розмінування, яка тривала у Швейцарії, міжнародних партнерів було детально поінформовано про те, які прогнози з розмінування в Україні, з яким викликами стикаються сапери та вибухотехніки. Скажімо, коли на протипіхотну міну ставиться протитанкова міна і це маскується, дуже важко не потрапити в цю пастку. З такими «сюрпризами» іноземні фахівці, які працювали у Косово, Сербії, Хорватії, Іраку, раніше не стикалися. До речі, спеціалісти з інших країн нині власноруч допомагають у розмінуванні українських територій, таких добровольців налічують близько тисячі.
Наразі Україну визнають найбільш забрудненою вибухонебезпечними предметами країною світу. За найоптимістичнішими прогнозами знадобиться від 7 до 10 років щоб повністю обстежити небезпечні ділянки і знешкодити залишені боєприпаси.

Фото МВС України: Мері Акопян під час брифінгу