28 років тому народився пілот, який не дав висадитись російському десанту на Кіровоградщині

10 листопада 1995-го в селі Жуки Кременчуцького району Полтавської області народився льотчик Андрій Герус.

Він розпочав військову службу в 2019 році. Перед тим здобув освіту в Кременчуцькій гімназії № 8 та Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Спочатку входив у пожежний взвод 299-ї бригади тактичної авіації, яка дислокувалася на Миколаївщині. Через пів року почав опанувати літаки ХАЗ-30, Л-39, МіГ-29. Став пілотом 40-ї бригади тактичної авіації, яка дислокується на Київщині.

З початком повномасштабного вторгнення росіян в Україну брав участь у знищенні авіації окупантів у небі над Київщиною та іншими регіонами.

26 лютого минулого року пілот винищувача МіГ-29 старший лейтенант Андрій Герус уразив ворожий військово-транспортний літак Іл-76. Борт окупантів мав намір здійснити висадку 150 російських десантників на території Кіровоградської області.

За два дні після успішно виконаного завдання, Андрій Герус отримав звання “Герой України” з врученням ордена “Золота Зірка”.

З липня того ж року він служить командиром авіаційної ланки.

Нещодавно у льотчика народився син В’ячеслав. Його батько назвав на честь друга, який загинув у перший день повномасштабного вторгнення росіян, теж пілота В’ячеслава Радіонова.

Влітку 2022 року Андрій Герус став Почесним громадянином Кременчука

Нагадаємо, на днях виповнилося 26 років командиру ЗСУ, який затримав наступ окупантів на південь України. Своїми діями він дозволив цілій бригаді вийти з оточення.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.